„Great Resignation” to termin określający światowy trend związany z masową rezygnacją z pracy przez pracowników. Rezygnacje te powodowane są różnymi czynnikami m.in. frustracją z powodu warunków pracy i płacy w firmach, sposobem traktowania pracowników przez pracodawców w związku z pandemią i wywołanymi nią obostrzeniami, ale również przewartościowaniem przez pracowników swojego życia oraz kariery zawodowej i podejmowanymi w związku z tym radykalnymi decyzjami o zmianach.
„Great Resignation” jest ważną lekcją dla pracodawców. Nauczyła ona firmy, że pracownicy nie są im dani na zawsze i aby zatrzymać w organizacji talenty należy o nie dbać.
mówi Barbara Grześ, ekspertka i wykładowczyni WSB Warszawa.
Skłonność do zmiany pracy uzależniona od wieku
Pieniądze nie są jedyną motywacją pracowników
Zmiany, zmiany, zmiany
Niesłabnący trend „Great Resignation” przełoży się na równie silny tren „Great Attention & Care” jaki będzie dominował na rynku pracy w kolejnych dekadach. Trend stawiający przed pracodawcami potrzebę budowania trwałych relacji z pracownikami, zwracania większej uwagi na ich potrzeby, troski o rozwój, spełnienie zawodowe i dobre samopoczucie w organizacji. To zaś przełoży się poprawę sytuacji zarówno pracowników jak i pracodawców, a jednocześnie będzie miało pozytywny wpływ na rozwój i wyniki organizacji.
podsumowuje Barbara Grześ.
Skontaktuj się z nami: