3 kwietnia 2023 roku Wyższe Szkoły Bankowe w Gdańsku, Poznaniu, Toruniu i Wrocławiu oraz Dolnośląska Szkoła Wyższa zostały uniwersytetami. Od teraz uczelnie tworzące największą grupę niepublicznych szkół wyższych w Polsce, funkcjonują jako Uniwersytety WSB Merito i Uniwersytet Dolnośląski DSW. Zmiana nazwy i kategorii – ze szkół wyższych na uniwersytety - nastąpiła w wyniku spełnienia przez uczelnie warunków formalnych wynikających z ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz dzięki zgodzie Ministra Edukacji i Nauki na użycie w nazwie uczelni wyrazu “uniwersytet”.
Wysokie wyniki ewaluacji
Zmiana kategorii ze szkół wyższych na uniwersytety to kolejny, niezwykle ważny krok w rozwoju uczelni z naszej grupy. Uniwersytet jeszcze lepiej wyraża nasz szeroki profil kształcenia oraz jest potwierdzeniem naszych osiągnięć naukowych i jakości dydaktyki.
mówi Paweł Zygarłowski, prezes zarządu założyciela uczelni - Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia.
Nowa nazwa: Merito
Przyjmujemy nową nazwę, która odzwierciedli uniwersalną ofertę naszych kierunków. Nazwa Wyższe Szkoły Bankowe sprawiała, że byliśmy postrzegani jako uczelnia stricte biznesowa, a przecież od lat proponujemy studentom znacznie więcej: informatykę, prawo, turystykę, pedagogikę czy psychologię. Nowa nazwa pozwoli nam lepiej wyróżnić się na rynku edukacyjnym, przede wszystkim jednak podkreśla, to, jacy jesteśmy. Merito od razu kojarzy się z przechodzeniem do meritum, które od zawsze mamy wpisane w nasze DNA. Od początku istnienia stawiamy na rzeczy konkretne i istotne nie tylko dla nas, ale również dla naszych studentów i otoczenia. W połączeniu ze słowem “uniwersytet” to właśnie nazwa Merito będzie gwarantem kluczowych atrybutów naszej marki, którymi pozostają niezmiennie: praktyczne kształcenie i przyjazna organizacja studiów.
wyjaśnia Piotr Lisiecki, odpowiedzialny za proces rebrandingu wiceprezes zarządu założyciela uczelni - Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia.
Uniwersytety przedsiębiorcze
Podstawy naszego funkcjonowania pozostaną niezmienne. Od lat stawiamy na wykładowców-praktyków, razem z pracodawcami tworzymy programy studiów tak, by przygotować młodych ludzi na aktualne wyzwania rynku pracy. Ale to nie wszystko, ta współpraca z biznesem sięga dużo dalej. Prowadzone przez naszych naukowców projekty badawcze – zarówno te z dużymi międzynarodowymi markami, jak i z regionalnymi przedsiębiorcami, odpowiadają na aktualne problemy i wyzwania gospodarcze, wpływają na poprawę jakości życia osób z niepełnosprawnościami, lokalnych społeczności, osób starszych czy młodzieży.
mówi Paweł Zygarłowski, prezes zarządu założyciela uczelni - Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia