Przez ostatnie 13 lat Wydział Ekonomiczny w Szczecinie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu mieścił się przy al. Wojska Polskiego. Potrzeby uczelni uległy jednak zmianie i WSB znajduje się teraz w innowacyjnym, zaprojektowanym według własnego pomysłu budynku, który wpisuje się w strategię technologizacji dydaktyki.
Pierwsza Inauguracja w historii nowego budynku WSB
Uczelnia według projektu szczecińskiego architekta
W pracy nad projektem bardzo istotny był przyjęty system pracy zespołowej. Spotykaliśmy się zarówno na żywo, jak i online będąc w ciągłym kontakcie z wewnętrznym zespołem projektowym WSB. Każdy był bardzo zaangażowany i zależało nam na uzyskaniu zadowalającego efektu końcowego, dostosowanego do potrzeb nowoczesnej i komfortowej uczelni. Myślę, że udało nam się to osiągnąć.
Jacek Lenart
Zdjęcia budynku przed rozpoczęciem prac. Mat.WSB w Szczecinie
Za nami miesiące intensywnej pracy, spotkań z architektem i firmą budowlaną. To był czas pełen wyzwań, kompromisów i zaskoczeń. Wszystko szło jednak zgodnie z założonym wcześniej harmonogramem. Przebudowa sprawiła, że budynek całkowicie zmienił swój wygląd. Jego charakterystycznym oraz moim ulubionym elementem, jest zewnętrzna klatka schodowa. Istotne jest to, że całość zachowała swój industrialny charakter, dlatego że zależało nam na zachowaniu właśnie takiego stylu tego wyjątkowego obiektu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyglądu naszej nowej siedziby i otrzymujemy wiele pozytywnych opinii i gratulacji od studentów oraz naszych partnerów.
Anna Hołubowska, Wicekanclerz Wydziału Ekonomicznego w Szczecinie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu
Anna Hołubowska i Jacek Lenart w dniu Inauguracji roku akademickiego 2021/2022. Moment podziękowań za pracę nad projektem.
Historia zatacza krąg…
Nowoczesna, innowacyjna i komfortowa uczelnia
Uczelnia w sercu Szczecina
- W ramach samej przebudowy konstrukcji wbudowano ponad 19 ton stali konstrukcyjnej i zbrojeniowej, przy czym zużyto ponad 640 m3 betonu.
- Wykonano ponad 4,7 km wewnętrznych instalacji sanitarnych.
- Zużyto prawie 700 m2 blachy do wykonania kanałów wentylacyjnych i ponad 400 m2 izolacji tych kanałów.
- Ułożono ponad 3,8 km instalacji elektrycznych.