Trwa rok akademicki 2021/2022, którego inauguracje odbyły się w październiku. Są jednak uczelnie prowadzące tzw. rekrutację zimową, dzięki czemu studia można rozpocząć już w marcu.
Jeśli studia są noworocznym celem, odłożonym marzeniem lub planem nie warto dłużej zwlekać. Nauka na uczelni wyższej daje możliwość poznania inspirujących wykładowców – praktyków i nawiązania przyjaźni. Studia to jednak przede wszystkim możliwość zdobycia nowej wiedzy, umiejętności, a często również przepustka do rozpoczęcia ciekawej drogi zawodowej.
Atrakcyjne kierunki studiów
W roku akademickim 2021/2022 Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie prowadzi rekrutację zimową na studia I i II stopnia oraz na studia podyplomowe. Do wyboru są 3-letnie studia licencjackie na kierunkach: Bezpieczeństwo w biznesie i administracji, Finanse i rachunkowość, Marketing i sprzedaż, Pedagogika, Psychologia w biznesie, Turystyka i rekreacja, Zarządzanie (również ścieżka online). Uczelnia zaprasza na studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku: Informatykę, Inżynierię zarządzania, Logistykę. Wśród kierunków studiów magisterskich są Finanse i rachunkowość, Logistyka, Pedagogika, Zarządzanie (wraz ze ścieżką online). Studia II stopnia trwają 2 lata.
Wiosną, absolwenci studiów licencjackich i magisterskich mogą również rozpocząć studia podyplomowe, na których pogłębią lub zaktualizują wiedzę z wybranej dziedziny. To dobra propozycja, dla tych którzy myślą o przebranżowieniu się lub zwiększeniu swojej szansy na awans. Wśród atrakcyjnych kierunków są: Audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza, Kadry i płace, Konsultant rozwiązań Microsoft Power Platform, Organizacja i zarządzanie oświatą, Praktyczny marketing internetowy, Psychodietetyka, czy też Wycena nieruchomości. Kandydaci mogą więc wybierać spośród prawie 50 kierunków z takich obszarów jak m.in. Administracja, Finanse, IT, Pedagogika, Psychologia oraz Zarządzanie.
Zapisy online
Uczelnia, idąc z biegiem czasu, w ciągu ostatniego roku wprowadziła uproszczony proces rekrutacji, który w większości można przejść zdalnie. Na stronie uczelni można założyć tzw. Konto Kandydata, dzięki któremu w prosty sposób można stać się studentem WSB. Dostarczenie dokumentów, podpisanie umowy i dokonanie płatności jest możliwe z dowolnego miejsca za pośrednictwem internetu. Na osobistym koncie, pojawiają się informacje na temat statusu rekrutacji oraz historia zapisów. O dalszych krokach procesu informuje już Biuro Rekrutacji, które kontaktuje się indywidualnie z każdym kandydatem.
Promocja w czesnym i we wpisowym
Kandydaci na studia I i II stopnia oraz na studia podyplomowe, którzy do 28 lutego zdecydują się na podjęcie studiów w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie, mogą skorzystać z promocji w czesnym i są zwolnieni z opłaty wpisowej. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej uczelni: www.wsb.pl/szczecin
Nowa siedziba w centrum Szczecina
Od sierpnia 2021 roku, WSB w Szczecinie znajduje się w nowym budynku przy ul. Jana i Jędrzeja Śniadeckich 3. Autorem projektu uczelni jest znany architekt – Jacek Lenart, współtwórca projektu szczecińskiej Filharmonii. W budynku znajdują się laboratoryjne sale komputerowe wyposażone w nowoczesny sprzęt, sala streamingowa oraz sala hybrydowa, dzięki której możliwa jest realizacji zajęć wraz ze studentami, oraz wykładowcami z innych Wyższych Szkół Bankowych. Budynek jest nowoczesny, innowacyjny i komfortowy.