Studenci, absolwenci, pracownicy i wykładowcy Uczelni ruszyli ze świąteczną pomocą najbardziej potrzebującym. W tym roku na Uczelni dzieje się wyjątkowo dużo.
Grudniowa mobilizacja
Od początku grudnia w Uczelni trwają intensywne przygotowania do czasu świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy pracownicy wraz z Rektorem szykują odpowiedź na listy dzieci jednego z ośrodków wychowawczych przesłane do Uczelni. Co roku każdy z działów lub pracowników przygotowuję prezent, który jest spełnieniem dziecięcych marzeń opisanych przez najmłodszych. Wśród podarków pojawią się m.in samochody, lalki, słodycze... zaskoczeniem jest wyrzynarka do drewna. - Z taką prośbą zwróciła się jedna z dziewczynek, która zaznaczyła, że to pomoże w spełnieniu jej pasji na warsztatach platycznych. - tłumaczy p. Agnieszka z Biura Finansowej Obsługi Studenta, która otrzymała list. Prośba została oczywiście zrealizowana. Bywają też prezenty nie mające materialnej postaci. Co roku jeden z pracowników, organizuje dzieciom wycieczki i wejścia do ciekawych miejsc w Toruniu. - Chcę, aby oprócz wspaniałych prezentów dzieci zyskały również emocje i wiedzę, która pozostanie im na długie lata.
Dobra wola wystarczy, żeby otworzyć serce...
Uczelniane Biuro Informacji i Rekrutacji samodzielnie zorganizowało zbiórkę dla hospicjum Nadzieja w Toruniu. - Na odpowiedź nie musiałyśmy długo czekać. Wystarczyło, że nagrałyśmy krótki film, który został opublikowany na uczelnianym profilu facebook. W krótkim czasie kosze ustawione pod uczelnianą choinką zaczęły się zapełniać. - mówi p. Anna. Każdy chętny może się dołączyć. Zbieramy do 15 stycznia, lista potrzebnych rzeczy jest dostępna na naszej stronie
Szlachetna paczka po studencku
Samorząd Studencki Wyższej Szkoły Bankowej także nie próżnuje. Studenci czynnie włączyli się w akcję Szlachetna Paczka. Bardzo potrzebująca rodzina potrzebowała produktów codziennego użytków, chemii oraz pralki. Studenci jak sami powiedzieli... ogarnęli to!
Przedstawiciele Samorządu Studenckiego krótko po oddaniu darów.
W rytmie kolęd dla Nadii
Oprócz osobowego zaangażowania Uczelnia także udostępniła nieodpłatnie aule na przeprowadzenie przez organizację Barwy Pomocy koncertu oraz charytatywnej aukcji dla małej Nadii, która choruje na nieuleczalną chorobę Niemann Pick C. Najsmutniejsza sala to pusta sala... jeśli możemy komuś pomóc to dwa razy nie trzeba nas pytać mówił Paweł Bukowski rzecznik prasowy Uczelni.
Koncert oraz aukcję przeprowadził Jacek Beszczyński