RPA w bieznesie oraz w administracji publicznej to dziś chleb powszedni - zapewniali eksperci biorący udział w seminarium, którego organizatorem był Uniwersytet WSB Merito Opole.
Rynek zautomatyzowanych technologii, takich jak zrobotyzowana automatyzacja procesów biznesowych (robotic process automation, RPA), rośnie w tempie 40,6 proc. rocznie i prawdopodobnie osiągnie wartość 25,66 miliardów dolarów do 2027 roku - wynika z danych Deloitte z grudnia 2020 r.
Pomimo trudności gospodarczych, z jakimi mierzył się biznes w okresie pandemii SARS CoV-2, sprzedaż rozwiązań RPA w kraju wzrosła. O rozwiązaniach i przyszłości, jakie niesie za sobą ten proces, rozmawiano podczas seminarium pn. "Automatyzacja procesów zarządczych w biznesie i sektorze publicznym".
W spotkaniu - które było również transmitowane online - udział wzięli praktycy ze świata biznesu, jak i administracji publicznej. Wśród nich m.in. Michał Wawiórko z WizLink - Robotyzacja Procesów Biznesowych, Aleksandra Kazanowska z Unlinik S.A. czy Wioletta Śląska-Zysk, dyrektor naczelna Warmińsko-Mazurskiego Centrum Chorób Płuc w Olsztynie.
Podczas seminarium dr inż. Janusz Sasak z Uniwersytetu Jagiellońskiego przybliżał, w jaki sposób prawidłowo korzystać z technologii RPA w sektorze finansów publicznych. Zwieńczeniem wydarzenia był panel dyskusyjny z udziałem ekspertów a także sesja pytań i odpowiedzi.
Organizatorami przedsięwzięcia była dr Agnieszka Gawlik, ekonomistka i menedżerka kierunku zarządzanie oraz dr inż. Paula Pypłacz - menedżerka kierunku inżyniera zarządzania na Uniwersytecie WSB Mertio Opole.