W tegorocznej edycji cyklu wykładów online uczestnicy przyjrzą się mózgowi z różnych perspektyw – od roli treningu mentalnego w codziennym dobrostanie, poprzez psychologiczne aspekty odchudzania, aż po... psychikę zwierząt, a konkretnie czynniki wpływające na zachowania psów.
Webinary odbędą się w dniach 10-14 marca br., każdorazowo o godz. 18:00. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy za pośrednictwem formularzy zamieszczonych na stronach internetowych uczelni:
Program wydarzenia
10 marca br. (poniedziałek) | o godz. 18:00 – „Szczęście to umiejętność! Jak trenować mózg, by czuć się lepiej każdego dnia?" | Wykład Katarzyny Oracz, ekspertki w zakresie psychologii pozytywnej i treningu mentalnego, przybliży uczestnikom pojęcie neuroplastyczności. Prelegentka opowie o pozytywnym wpływie nawyków myślowych, medytacji i praktykowania wdzięczności na samopoczucie. Nie zabraknie odwołań do badań naukowych oraz wskazówek możliwych do zastosowania w codziennym życiu, tu i teraz!
12 marca br. (środa) | o godz. 18:00 – „Odchudzanie a psychika: Jak zmiana wagi wpływa na Twoje życie?” | Dorota Korman, założycielka instagramowego profilu @zycie_na_deficycie_, opowie o psychologicznych aspektach procesu odchudzania. Prelegentka skoncentruje się na relacji między redukcją masy ciała a samooceną, poczuciem własnej wartości oraz zdrowiem psychicznym. Podzieli się tym samym własnymi doświadczeniami i wynikami badań, które pokazują, jak zmiana wyglądu wpływa na relacje społeczne, poziom stresu i motywację.
14 marca br. (piątek) | o godz. 18:00 – „Psychika psa: Co kształtuje jego osobowość i zachowanie?” | Gabriela Mikołajczyk, zoopsycholog, przybliży uczestnikom mechanizmy wpływające na psychikę psów. Poruszy takie zagadnienia, jak genetyczne uwarunkowania, rola środowiska, socjalizacji oraz relacji z opiekunem w kształtowaniu zachowań czworonogów. Uczestnicy dowiedzą się, jak odpowiednia komunikacja i właściwe warunki wychowawcze wpływają na stabilność emocjonalną zwierząt.
Światowy Tydzień Mózgu to wyjątkowa okazja, by zgłębić wiedzę na temat funkcjonowania umysłu i jego wpływu na codzienne życie. Wydarzenie łączy naukowe podejście z praktycznymi wskazówkami, pomagając lepiej zrozumieć samego siebie i otaczający świat.