Dzięki mediacjom możliwe jest rozwiązywanie sporów bez konieczności konfrontacji stron konfliktu. O tym, kiedy i komu opłaca się skorzystać z tej formy rozstrzygania, będą dyskutować studenci oraz naukowcy podczas konferencji „Mediacje w postępowaniu administracyjnym i sądowym”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Patroni honorowi
Mediacja dotyczy nie tylko sporów powstałych w wyniku konfliktów cywilnych, gospodarczych, czy małżeńskich i rodzinnych, ale także dotyczy spraw pracowniczych i błędów medycznych. To właśnie problem błędów medycznych oraz roli mediatora w konflikcie pacjenta i lekarza legł u podstaw zorganizowania konferencji. Warto mieć to na uwadze, bo mediacja jest nie tylko tańsza i szybsza od tradycyjnego sporu sądowego. Skutkiem mediacji jest też poprawa relacji międzyludzkich, gdyż są swoistym procesem nauki dialogu i empatii, z pomocą trzeciej strony (mediatora), która zachowuje neutralność, potrafi spojrzeć na problemy z dystansu pozwalając znaleźć nowe możliwości
– mówi dr Joanna Filaber, opiekun Koła Naukowego Prawa WSB we Wrocławiu.
Zapisy - można wygłosić referat lub być wolnym słuchaczem
Program
I. PANEL STUDENCKO – DOKTORANCKI – „Mediacje jako sposób rozwiązywania sporów”.
II. PANEL NAUKOWO – EKSPERCKI – „Mediacje w postępowaniach sądowych”.
III. PANEL NAUKOWO – EKSPERCKI – „Mediacje w postępowaniach administracyjnych i praktyce życia społeczno – gospodarczego”.
IV. PANEL WARSZTATOWY – „Mediacje w ujęciu praktycznym”:
• Warsztat 1 - Narzędzia mediatora w pracy prawnika,
• Warsztat 2 - Mediacja dla prawnika w praktyce,
• Warsztat 3 - Rola mediatora w sprawach błędów medycznych.
https://www.wsb.pl/wroclaw/badania-i-nauka/konferencje-i-seminaria/mediacje-w-postepowaniu-administracyjnym-i-sadowym.
Plakat konferencyjny.