WSB w Toruniu inauguruje i rekrutuje! Studenci, którzy wybrali w tym roku Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu, mają już pewne studia. Uczelnia oprócz konwencjolanych studiów I i II stopnia postawiła na nowości!
Rekrutacja jeszcze nie zakończyła się ale wszystko wskazuje na to, że liczba wszystkich studentów i słuchaczy będzie zbliżona lub przekroczy zeszłoroczny wynik ( 8 500 os). Wśród najchętniej wybieranych kierunków największą popularnością cieszą się kierunki takie jak: finanse i rachunkowość, bezpieczeństwo wewnętrzne, inżynieria zarządzania, pedagogika, turystyka i rekreacja oraz zarządzanie. Ruszają także studia MBA oraz studia podyplomowe.
Nasze kierunki to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy. Nastawiamy się na studentów pracujących i jesteśmy na nich otwarci. Staramy się dopasować organizację procesu kształcenia do tej grupy studentów. Dodatkowo wdrażamy i wykorzystujemy innowacyjne narzędzia IT, które ułatwiają i umożliwiają studentom oraz słuchaczom kontakt z Uczelnią.
Rektor WSB prof. Marek Jacek Stankiewicz
Mały i wielki świat w WSB
Warto wiedzieć, że wśród studentów WSB znajdą się również goście zza granicy. Głównie z Białorusi i Ukrainy ale nie brakuje też żaków z tak odległych krajów jak Azerbejdżan, Etiopia, Gruzja, Kongo, Nigeria czy Indie. Studenci po przejściu kursu adaptacyjno – integracyjnego, zaliczeniu egzaminu z języka polskiego min. na poziomie B1 rozpoczną studia na takich kierunkach jak finanse i rachunkowość, international business, turystyka i rekreacja czy zarządzanie.
Czas na studia, czas na pracę, czas na życie!
Obecnie młodzi ludzie decydując się na studia wyższe wybierają kierunki, które w przyszłości zapewnią im pewny start w życiu zawodowym. Niewątpliwym atutem Wyższej Szkoły Bankowej jest ścisła współpraca z przedstawicielami świata biznesu. Pracodawcy mają duży wpływ na programy kształcenia prowadzą także zajęcia ze studentami. Przedstawiciele przedsiębiorców zasiadają u nas w komisjach ds. jakości kształcenia poszczególnych kierunków. Kadra praktyków stanowi 80% naszych wykładowców. Wykładają osoby, które pracują w biurach rachunkowych, bankach, instytucjach finansowych, izbach skarbowych, urzędach skarbowych, działach finansowych przedsiębiorstw; także audytorzy, czy też doradcy podatkowi. Dodatkowo uczelnia otrzymała dofinansowanie na kierunki studiów dualnych czyli takich, których program jest realizowany równolegle w uczelni i wybranej firmie w formie stażu. Trzyletni tok nauczania w efekcie przyniesie oczekiwaną kompilację doświadczenia zawodowego i wiedzy akademickiej.
Doceniamy szlachetne postawy
Tegoroczna inauguracja była także przestrzenią do wyróżnienia zasłużonych pracowników, wykładowców oraz studentów. W tej ostatniej grupie na szczególne wyrazy uznania zasługuje aktywność pani Katarzyny Czarneckiej - Kachniarz, która otrzymała nagrodę im. Marka Drapińskiego w uznaniu całości charytatywnych działań dla lokalnej społeczności.