W tym roku w dniach otwartych na uczelniach może uczestniczyć znaczenie więcej kandydatów na studia niż zwykle. Dzięki spotkaniom online dostęp do informacji jest wygodny i bezpieczny. Na takie wydarzenie kandydatów na studia licencjackie i inżynierskie zaprasza WSB we Wrocławiu już 29 marca.
Każdego roku uczelnie wyższe organizują dni otwarte dla uczniów ostatnich klas szkół średnich. Do niedawna większość uczelni zapraszała młodzież w swoje mury, gdzie w godzinach lekcyjnych prowadzono pokazowe warsztaty i wykłady oraz spotkania informacyjne z pracownikami działów. Klasy maturalne pod opieką nauczycieli chętnie z tych propozycji korzystały.
W dobie pandemii dni otwarte odbywają się zdalnie, jednak paradoksalnie zwiększa to kandydatom szansę zapoznania się z ofertami uczelni wyższych. Spotkania online nie mają limitu uczestników i co ważne, pozwalają na udział nie tylko maturzystom, ale też osobom nieco starszym, które są aktywne zawodowo albo mają inne zobowiązania i w tradycyjnym wydarzeniu nie mogłyby uczestniczyć.
Ma to znaczenie, ponieważ na studia często wybierają się osoby, które nie miały możliwości kontynuacji nauki zaraz po maturze albo wchodzą na nową drogę zawodową i podejmują się zdobycia specjalistycznego wykształcenia. Dzięki możliwości studiowania stacjonarnego i niestacjonarnego, czyli tak zwanych studiów dziennych i zaocznych, każdy zainteresowany może podjąć nowe studia.
Na takie spotkanie online zaprasza Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, która 29 marca br. o godz. 17:00 zaprezentuje swoją ofertę kandydatom na studia licencjackie i inżynierskie. Wydarzenie w formie transmisji na żywo będzie można obejrzeć na profilu uczelni na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/WSBwroclaw.
Dlaczego warto uczestniczyć w dniach otwartych?
- Poznasz uczelnię i jej ofertę - uczelnia dołoży wszelkich starań, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony, pokazać swoje atuty i wyróżniki. Dzięki temu w skondensowanej formie dostaniesz komplet informacji o dostępnych w rekrutacji na rok akademicki 2021/2022 kierunkach studiów i specjalnościach oraz ogólnie o uczelni, jej profilu i organizacji studiów. Uczelnie różnie organizują proces kształcenia np. w WSB we Wrocławiu zajęcia na studiach dziennych odbywają się 3-4 dni w tygodniu i nie ma tzw. "okienek" między zajęciami. Pozwala to studentom na oszczędność czasu i umożliwia połączenie studiów z pracą zarobkową w pozostałe dni tygodnia.
- Poznasz proces rekrutacji - każda uczelnia wymaga zdanej matury, ale już nie każda ma progi punktowe. Wymagane przez uczelnie komplety dokumentów aplikacyjnych mogą się różnić, podobnie jak terminy i sposób ich dostarczenia. Czasem, aby dostać się na wymarzony kierunek, trzeba spełnić dodatkowe wymogi, o czym opowiedzą pracownicy na dniach otwartych.
- Poznasz pracowników - gdy w październiku zaczniesz studia rozpoznanie znajomej osoby i wiedza, w jakim dziale pracuje oraz z jakimi sprawami możesz się do niej zwrócić, będzie pomocna i ułatwi Ci orientację na uczelni. Łatwiej też nawiązać kontakt z osobą, którą już widziałeś.
- Poznasz studentów działających w organizacjach studenckich - dzięki temu szybko nawiążesz nowe znajomości i dowiesz się o dodatkowych możliwościach działania na uczelni np. w kołach naukowych. Podczas dnia otwartego w WSB we Wrocławiu spotkasz studentów działających w Samorządzie Studenckim oraz drużynie e-sportowej Bankierzy WSB Wrocław.
- Możesz zadawać pytania - spotkania online najczęściej powiązane są z czatem, który umożliwia zadawanie pytań przez uczestników. Dzięki temu szybko uzyskasz interesujące Cię odpowiedzi i nie będziesz musiał tracić czasu na szukanie informacji.
- Wygodnie i bezpiecznie bierzesz udział w wydarzeniu - nie musisz specjalnie jechać na uczelnię. Wystarczy, że masz stabilne łącze internetowe i możesz uczestniczyć w wydarzeniu wygodnie tak, jak chcesz.
- Zaproś do udziału bliskich - wybór kierunku studiów i uczelni, a często nawet decyzja o podjęciu studiów, mogą być łatwiejsze, jeśli podzielisz się swoją opinią i ewentualnymi wątpliwościami z kimś bliskim. Dni otwarte online to idealna okazja, aby wspólnie podejść do tematu i zaprosić do oglądania transmisji kogoś z rodziny lub przyjaciół.