Studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Łodzi w czasie finansowej niepewności mogą korzystać z kilku źródeł pomocy finansowej. Dostępne są dla nich zarówno programy publiczne jak i przygotowane przez samą uczelnię. Na pewno nie warto rezygnować ze studiów, które są szansą na dobrą pracę i wyższe zarobki.
Dużą zaletą programu VIS jest objęcie nim także kandydatów na studia I stopnia, którzy dzięki temu mogą uzyskać prawo nawet do bezpłatnego studiowania przez cały pierwszy semestr studiów. Wysokość zniżki zależy bezpośrednio od wyników egzaminu maturalnego i jest wyliczana przez uczelnię.
Izabela Lewandowska, wicekanclerz Wyższej Szkoły Bankowej w Łodzi
Stypendium socjalne jest dostępne dla tych studentów, których dochód na osobę w rodzinie wynosi do 1051,70 zł netto miesięcznie. W połączeniu z dobrymi wynikami w nauce może to być duża szansa na odebranie dobrego i przydatnego wykształcenia, przy jednoczesnym odciążeniu domowego budżetu.
Izabela Lewandowska, wicekanclerz Wyższej Szkoły Bankowej w Łodzi
Badanie opinii studentów, absolwentów WSB przeprowadzone w okresie luty-marzec 2022 r. dla Wyższej Szkoły Bankowej. Próba N=224 absolwentów studiów II stopnia.
Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń (OBW) przeprowadzone przez Sedlak&Sedlak w 2020 r.
Raporty wskazują wyraźnie: zdobycie wykształcenia wyższego ma od lat realny wpływ na nasze zarobki i awanse zawodowe. W trudniejszych czasach rezygnacja ze studiów powinna być ostatnim rozwiązaniem, jakie bierzemy pod uwagę.
Izabela Lewandowska, wicekanclerz Wyższej Szkoły Bankowej w Łodzi
Gap year może być fantastycznym sposobem zebrania wyjątkowego doświadczenia, ale musiałby być bardzo dobrze przemyślany i przygotowany. Jeżeli jednak nasz gap year będzie oznaczał siedzenie w domu, nie będzie z tego żadnych korzyści. W znakomitej większości przypadków to kontynuacja nauki na studiach przynosi więcej dobrego. Zapewnia samorozwój i szansę na lepszą karierę.
Izabela Lewandowska, wicekanclerz Wyższej Szkoły Bankowej w Łodzi