Weronika Wróbel jest finalistką konkursu Miss Polski na Wózku, a teraz walczy o udział w międzynarodowym konkursie piękności Miss Świata na Wózku - Miss Wheelchair World 2017. Żeby wystartować w tym wyjątkowym konkursie, musi wygrać plebiscyt, który trwa do 18 sierpnia br.
Jedną z kandydatek jest 23-letnia Weronika Wróbel, która pochodzi ze Świdnicy a mieszka we Wrocławiu. Porusza się na wózku od dziecka, jednak to nie przeszkadza jej w nauce, pracy i podążaniu za marzeniami. Na co dzień pracuje w Punkcie Foto w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, gdzie rozwija swoją fotograficzną pasję i zamiłowanie do modelingu. W 2013 r. zdobyła tytuł II Wicemiss Polski na Wózku, Miss Publiczności oraz Miss Internetu. Piękna dziewczyna jest też sportsmenką, ma tytuł Mistrzyni Polski w podnoszeniu ciężarów i działa jako wolontariuszka w wypożyczalni rowerów integracyjnych typu handbike działającej przy Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu (http://www.roweryintegracyjne.pl). Poza tym bierze udział w pokazach mody, sesjach zdjęciowych, wystąpiła też w teledysku (Arturinio - ON'a) oraz zagrała w serialu „Ślubna gorączka”.
- Kocham sport, podróże i wyzwania, w najbliższym czasie chcę skoczyć ze spadochronem. Aktualnie startuję w eliminacji do konkursu Miss Świat na Wózku. Biorąc udział w Miss Polski chciałam przełamać swoją nieśmiałość i stereotypy dotyczące osób niepełnosprawnych. W konkursie Miss Świata chciałabym nagłośnić problem turystyki osób niepełnosprawnych i niewystarczającego przystosowania hoteli oraz architektury do naszych potrzeb. Jestem osobą pełną energii i poczucia humoru. W życiu wykorzystuję czas, aby spełniać swoje marzenia, jestem ciekawa świata a moje motto to „carpe diem”.
– mówi Weronika Wróbel.
Jak głosować
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych w WSB we Wrocławiu
Na terenie uczelni jest dostępny sprzęt specjalistyczny dla osób z różnymi niepełnosprawnościami – począwszy od dyktafonów, poduszek sensomotorycznych, po wysoko zaawansowany sprzęt typu dotykowy monitor, komputery w Czytelni dostosowane do pracy osób słabowidzących i niewidomych oraz z trudnościami manualnymi (TrackBall), a także klawiaturę brajlowską, syntezator mowy. Dzięki tym i innym elementom infrastruktury, studenci z niepełnosprawnościami uczą się i cieszą życiem studenckim na równi z pełnosprawnymi kolegami i koleżankami.