Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało raport o wynikach rekrutacji na studia w roku akademickim 2017/2018. Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu była najczęściej wybieraną uczelnią niepubliczną w kraju przez kandydatów na studia niestacjonarne.
W roku akademickim 2017/2018 o przyjęcie na studia I stopnia i jednolite magisterskie w trybie niestacjonarnym w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu aplikowało aż 4740 kandydatów. Poznańska WSB wraz z wydziałem ekonomicznym w Szczecinie i wydziałem zamiejscowym w Chorzowie znalazła się również w gronie uczelni prywatnych najczęściej wybieranych przez kandydatów na studia stacjonarne. O przyjęcie na studia w tym trybie aplikowało łącznie 1447 kandydatów.
W rekrutacji na rok akademicki 2017/2018 w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu największą popularnością cieszyły się: informatyka, zarządzanie, finanse i rachunkowość oraz logistyka. Jednym z rekrutacyjnych hitów była również kryminalistyka – nowość wśród specjalności na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.
- Dobre wyniki rekrutacji, pomimo niżu demograficznego, to dla nas powód do radości oraz dowód stabilnej pozycji Wyższej Szkoły Bankowej na rynku edukacyjnym. Cieszymy się, że kandydaci na studia zauważają i doceniają nasze starania, które mają na celu budowanie partnerskich relacji ze studentami, zapewnianie atrakcyjnych form nauczania (m.in. warsztatów, gier symulacyjnych) i kształtowanie dobrego, przyjaznego klimatu – podkreśla dr Małgorzata Kluska-Nowicka, wicekanclerz uczelni.
1 grudnia w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu rozpoczęła się już zimowa rekrutacja. Kandydaci mogą aplikować na studia I stopnia, studia II stopnia, w tym studia w trybie online oraz wybrane kierunki studiów podyplomowych. Nowością w zimowej rekrutacji są 3-semestralne studia magisterskie dla absolwentów studiów inżynierskich.
Według informacji o wynikach rekrutacji na studia na rok akademicki 2017/2018 w uczelniach nadzorowanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wyższe Szkoły Bankowe to najczęściej wybierane uczelnie niepubliczne w Polsce. Łączna liczba zgłoszeń kandydatów na studia pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym daje pierwsze miejsce wśród uczelni niepublicznych Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, drugie – Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, a trzecie – WSB we Wrocławiu.