Psycholog społeczny, wykładowca i adiunkt na Uniwersytecie WSB Merito Warszawa. Ekspertka ds. integracji cudzoziemców w Polsce. Z zamiłowania trenerka kompetencji międzykulturowych i glottodydaktyczka.
O ekspercie
Absolwentka wydziału psychologii i socjologii Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu glottodydaktyki na Uniwersytecie Warszawskim. Adiunkt na Uniwersytecie WSB Merito Warszawa, wykładowczyni z kilkunastoletnim doświadczeniem.
Brała udział w licznych badaniach naukowych poświęconych kwestiom związanym z integracją cudzoziemców w Polsce, sytuacją i potrzebami osób z ograniczeniem sprawności oraz dotyczących społeczności lokalnych. Autorka artykułów poświęconych tej tematyce.
Specjalizuje się w badaniach jakościowych poświęconych różnicom kulturowym oraz ich wpływowi na strukturę nieformalną organizacji w kontekście biznesowym i pedagogicznym. Jest współtwórczynią programów szkoleń z zakresu różnic kulturowych w biznesie dla organizacji w Indiach, Bangalore.
W latach 2014-2015 kierowniczka projektu „Namaste Polsko! Badanie sytuacji i potrzeb związanych z integracją Hindusów w Polsce, finansowanego z FAMI. Ewaluatorka projektu PCK i UCK w Kijowie i Dniepropietrowsku (2015-2016).
Ekspertka ds. integracji cudzoziemców w Polsce Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w Warszawie (2020). Wieloletnia współpracowniczka organizacji pozarządowych wspierających cudzoziemców w Polsce.
Tematyka komentarzy eksperckich:
- kwestie z obszaru życia społecznego (relacje, konflikty, emocje)
- współpraca międzykulturowa w organizacji, zachowania organizacyjne
- zachowania konsumenckie
- psychologia: dzieci, rodzina, szkoła
- radzenie sobie ze stresem
Przykładowe aktywności w mediach:
- „Lubię to”. Polskie Radio, PR III. Cztery pory roku. (2022) Wsłuchać się w siebie. Od czego zależą nasze wybory i upodobania? (polskieradio.pl),
- "Lubię to". Polskie Radio, PR III, Dlaczego akurat to, a nie coś innego? (polskieradio.pl)
- Jak prowadzić, aby było przyjemnie i nie stracić koncentracji? Polskie Radio Kierowców (2023)
- Za co lubimy czekoladę? Polskie Radio Kierowców (2023)
Jesteś zainteresowany współpracą z ekspertem Uniwersytetu WSB Merito Warszawa? Skontaktuj się z nami: