Wybór ścieżki zawodowej to jedna z najważniejszych życiowych decyzji, jaka stoi przed młodymi ludźmi. W dobie coraz większej różnorodności zawodów i dynamicznie zmieniającego się rynku pracy, wsparcie w tej dziedzinie staje się kluczowe.
Doradcy zawodowi pełnią kluczową rolę, pomagając uczniom zrozumieć ich predyspozycje i aspiracje zawodowe. Z kolei nauczyciele są na pierwszej linii frontu edukacji, dostarczając niezbędnych umiejętności teoretycznych i praktycznych. Pracodawcy natomiast mogą oferować cenne doświadczenia poprzez staże i praktyki, które są nieocenione w budowaniu realnych umiejętności zawodowych. Współpraca między tymi trzema środowiskami może tworzyć spójny system wsparcia dla uczniów, pomagając im w osiągnięciu sukcesu zawodowego.
wskazuje Monika Kucharczyk, dyrektor filii w Gdyni Uniwersytetu WSB Merito.
Doradca zawodowy w dobie nowych technologii
Rozwój kompetencji i sieci kontaktów
Uczeń, pracodawca i doradca zawodowy
- prelekcje prowadzone przez ekspertów z różnych obszarów dotykających doradztwa zawodowego, które pozwolą na zapoznanie się z najnowszymi trendami i najlepszymi praktykami,
- debata, która będzie przestrzenią do wymiany poglądów i doświadczeń,
- sesja networkingowa będąca okazją do nawiązania wartościowych kontaktów,
- warsztaty pozwalające na praktyczne zastosowanie nowych narzędzi wykorzystujących sztuczną inteligencję.
Podczas wydarzenia zaplanowaliśmy przestrzeń na networking i warsztaty dla doradców zawodowych z wykorzystania AI w pisaniu CV, które może zrewolucjonizować sposób, w jaki uczniowie prezentują swoje kompetencje, czyniąc je bardziej atrakcyjnymi dla przyszłych pracodawców.
mówi Kucharczyk.
Udział w wydarzeniu
Partnerzy spotkania i patronat honorowy
- Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli,
- Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza,
- Pomorska Rzemieślnicza Izba Małych i Średnich Przedsiębiorstw,
- Gdyńska Sieć Doradców Zawodowych,
- Akademia JA.