Tegoroczna konferencja zorganizowana przez Wyższą Szkołę Bankową w Gdańsku odbyła się w nowej formule. Postawiono na krótkie, dwudziestominutowe prelekcje i interakcje z publicznością. Było o zmianie w podejściu do pracowników, do danych i liczb oraz zmianach związanych z prawem, które czasem za zmianą… nie nadąża.
Dokładnie 5 lat temu Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku przy ścisłej współpracy z Piotrem Buckim wystartowała z pomysłem na konferencję, której głównym celem miało być przybliżenie oferty edukacyjnej, ale w sposób nieoczywisty i niestandardowy. Mieliśmy cel, pomysły i wielkie nadzieje, postawiliśmy na nowatorskie tematy i dobrych prelegentów. Nie zawsze udaje nam się zrealizować wszystkie założenia, ale z roku na rok jesteśmy wzbogaceni o nowe doświadczenia i wyciągamy konstruktywne wnioski. W tym roku postawiliśmy na szeroko pojętą "zmianę". Zmianę jako temat przewodni, jako zmienioną formułę, jako zmienioną lokalizację, jako zmieniony system zapisów. Zmiana nie zawsze jest prosta, ale na pewno fascynująca.
mówi Mirka Siergiej, organizator konferencji progressDay
Dzisiejsza konferencja fajnie pokazuje, że zajęcia na WSB są ciekawe. Mam okazję i przyjemność bycia jednym z jej wykładowców. Na konferencję zostały zebrane osoby, które dysponują bogatą wiedzą i przyjemnie się ich słucha. Nawet jeżeli w moim przypadku nie jest to pierwszy raz. Podobnie jest na studiach w WSB, gdzie odbiorcy mogą nauczyć się wiele się od prowadzących, ale i od siebie nawzajem.
mówi Tomasz Palak, prelegent, wykładowca WSB Gdańsk
Od samego początku jestem opiekunem merytorycznym konferencji "progressDay - nie czekaj działa!". Wspólnie z WSB uzgadniam program, prelegentów, a potem pilnuję by uczestnicy dostali aktualną i rzetelną wiedzę. Czy to się zawsze udaje – trzeba przyznać, że nie. Ale z edycji na edycję jesteśmy coraz pewniejsi programu, prelegentów i tematów. W tym roku postawiliśmy na nową formułę. 5 prelekcji i więcej interakcji z widownią. Sama zmiana nie jest tylko zabiegiem formalnym. Chcieliśmy, żeby uczestnicy mogli naprawdę zadać pytania, wyrazić wątpliwości i skorzystać w wiedzy prelegentów i prelegentek! To też istotne, że zawsze dbamy o parytet. Dyscyplin i płci!
Piotr Bucki, opiekun merytoryczny konferencji