We Wrocławiu 22 października br. zostanie otwarta Akademia Stormshield. Będzie to pierwszy w Polsce tego typu projekt, w ramach którego marka Stormshield, należąca do koncernu Airbus Group, nawiąże współpracę z uczelnią wyższą. Zadaniem Akademii jest kształcenie specjalistów IT w obszarze technologii zabezpieczeń sieciowych.
Ostatnie lata przyniosły niespotykaną dotąd różnorodność i ilość zagrożeń towarzyszących powszechnemu stosowaniu technologii IT. Również zmiany prawne (np. słynne już RODO) wymusiły zmianę myślenia przedsiębiorców na temat bezpieczeństwa danych i lepszej ochrony biznesu w sieci. Lawinowo rośnie zapotrzebowanie na ludzi specjalizujących się w technologiach bezpieczeństwa. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi The Stormshield Academy Partnership Programme (francuskiej grupy Airbus), czyli nasza Akademia Stormshield, w ramach której będziemy kształcić inżynierów praktycznie przygotowanych do wdrażania rozwiązań kompaktowej ochrony sieci (UTM Unified Threat Management) przedsiębiorstw i organizacji przed zagrożeniami
mówi Marcin Pieleszek, wykładowca na kierunku informatyka w WSB we Wrocławiu, ekspert w zakresie bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych.
Stormshield należy do grupy Airbus i jest europejskim liderem w obszarze bezpieczeństwa infrastruktury cyfrowej. Misją firmy jest zapewnienie bezpieczeństwa cybernetycznego i ochrony danych firm i jednostek administracji publicznej. Rosnąca liczba zagrożeń w świecie IT powoduje wysokie zapotrzebowanie na specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa. Projekt Akademia Stormshield został powołany do życia, żeby pomóc uczelniom wyższym w jak najlepszym przygotowaniu studentów do wejścia na rynek pracy w działach IT. Pozwala zdobyć praktyczne kompetencje w zakresie konfiguracji i zarządzania zaawansowanymi rozwiązaniami do ochrony sieci komputerowych klasy UTM i Next-Generation Firewall.
tłumaczy Xavier Prost, Dyrektor działu szkoleń i dokumentacji w Stormshield.
Chcemy, żeby studenci opuszczając mury uczelni, byli gotowi do realizacji zadań w obszarze bezpieczeństwa IT i mogli wykazać się przed pracodawcą praktycznymi umiejętnościami m.in. projektowaniem i implementacją polityk bezpieczeństwa sieci, konfiguracją tuneli VPN czy wdrażaniem brzegowych urządzeń do ochrony sieci. Istotny jest dla nas fakt, że studenci mogą zdobywać doświadczenie w laboratoriach wyposażonych w urządzenia lub maszyny wirtualne Stormshield, dokładnie takie, jakie na co dzień chronią sieci klientów w Polsce i na świecie. Dzięki temu trafiający na rynek pracy absolwenci będą dysponowali praktyczną wiedzą, dzięki której mogą aplikować na takie stanowiska jak administrator bezpieczeństwa sieci, inżynier systemowy, młodszy specjalista ds. bezpieczeństwa sieci i inne.
komentuje Paweł Śmigielski, Country Manager Poland w Stormshield.
https://www.wsb.pl/wroclaw/aktualnosci/konferencja-o-cyberbezpieczenstwie-i-otwarcie-akademii-stormshield.