Ekspert z zakresu e-learningu, metodyki nauczania i uczenia się osób dorosłych, architekt środowisk uczenia się i rozwoju kompetencji w organizacji, projektant szkoleń, trener, przedsiębiorca.
O ekspercie
Metodyk nauczania i certyfikowany projektant e-learningu od 2004 roku, posiadający ponad 20 lat doświadczeń trenerskich. Z wykształcenia informatyk, ekonomista, absolwent studiów MBA. Projektant ponad 60 tys. interakcji w szkoleniach e-learningowych, z których skorzystało kilkadziesiąt tysięcy uczestników.
Ma niebieskie serce – od lat związany jest z Grupą Wyższych Szkół Bankowych i Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu. Upowszechnia i stosuje w praktyce wnioski z badań naukowych oraz dobre praktyki w zakresie nauczania i uczenia się. Prowadzi dwie firmy zajmujące się szkoleniami i doradztwem w zakresie rozwoju kompetencji i talentów organizacji. Architekt środowisk uczenia się. Projektuje i wdraża e-learning oraz blended learning dla biznesu i w uczelniach wyższych. Współtwórca metodyki transferu kompetencji. Projektant szkoleń, pasjonat koncepcji i modeli, psychologii poznawczej i ludzkiego mózgu. Przywiązuje bardzo dużą wagę do efektywności, jakości i użyteczności procesów szkoleniowych we wszystkich formach. Uwielbia rozwijać ludzi. Szuka synergii dostępnych technologii z rozwiązaniami biznesowymi i akademickimi oraz tego, co ludzkie w uczeniu się. W 2017 roku wyróżniony nagrodą Prometeusza za szczególny wkład w międzywydziałowy rozwój Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu w zakresie metodyki oraz e-learningu.
Od 2004 r. współpracuje w roli lidera i mentora w gronie ekspertów ds. nauczania w międzynarodowych projektach e-learningowych z zespołami z Wielkiej Brytanii, Danii, Portugalii, Niemiec, Słowacji, Turcji, Włoch, Hiszpanii, Finlandii, Islandii, Indonezji, Gruzji, Rumunii, Kenii i USA. Szkoli i doradza z zakresu projektowania, narzędzi i technologii związanych z procesami szkoleniowymi.
Tematyka komentarzy eksperckich
- metodyka nauczania i uczenie się
- efektywne rozwiązania e-learningu
- rozwój kompetencji i talentów w organizacji
- efektywność procesów szkoleniowych
- strategie rozwoju i transferu kompetencji
- tworzenie środowisk uczenia się