Zastanawiasz się czasem, od czego zacząć pisanie maila? Czy po powitaniu postawić wykrzyknik? Jak napisać postscriptum? Uspokajamy, to dość powszechne! Wiele osób prowadzących korespondencję służbową bywa w takiej sytuacji. Weź udział w webinarze z językoznawcą i dowiedz się, jak pisać maile, by nie mieć wątpliwości.
Podobne wątpliwości mogą pojawić się też w innych sytuacjach i w każdej organizacji, np. gdy z częścią osób, z którymi korespondujemy dobrze się znamy i mówimy sobie po imieniu, a z częścią mamy bardzo formalne stosunki. Zastanawiać też może, czy kulturalnie jest zaczynać mail od słowa „witam” lub czy możemy stosować wytłuszczenia w tekście albo znaki emoji, czyli grafiki wyrażające emocje.
Problem może wydawać się błahy, ale trzeba pamiętać, że język komunikacji wpływa na relacje w całej firmie, a ton, w jakim ze sobą rozmawiają lub korespondują osoby zarządzające to przykład, który idzie z góry i będzie powielany przez pracowników. Mając to na uwadze warto unikać błędów i zadbać o dobre wzorce, dlatego zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych na wyjątkowy webinar
mówi dr hab. Krzysztof Safin, prof. WSB, inicjator Kongresu Firm Rodzinnych we Wrocławiu.
Pandemia sprawiła, że rzadziej się widujemy, a częściej do siebie piszemy. Co gorsza, styl pisania współtworzy nasz profesjonalny wizerunek. Od lat badam korespondencję biznesową pod względem efektywności i elegancji. Okazuje się, że tradycyjny polski list nie umarł. Zmienił się w „listel" - elegancki list elektroniczny
mówi dr hab. Tomasz Piekot.
Tradycja i nowoczesność. Jak pisać mejle w firmie rodzinnej?
Termin: 20 maja 2021 r. godz. 17:00.
Prowadzący: dr hab. Tomasz Piekot z Uniwersytetu Wrocławskiego, współwłaściciel firmy Logios.
Spotkanie obędzie się na platformie Clickmeeting i zostanie przeprowadzone przez firmę Grant Thornton, która jest głównym partnerem merytorycznym Kongresu Firm Rodzinnych "Gotowi na jutro".
Kongres Firm Rodzinnych - zapowiedź webinaru.