30 czerwca w Warszawie odbyło się wyjątkowe spotkanie wieńczące mazowiecką edycję plebiscytu „Kobiety z pasją” – inicjatywy, która w świetle reflektorów stawia kobiety z niepełnosprawnościami, będące symbolem siły, niezależności i zaangażowania. Laureatki i wyróżnione kobiety udowodniły, że pasja nie zna barier, a życie – nawet jeśli niesie wyzwania – może być pełne światła, celu i spełnienia.
„Nie czujemy się osobami z niepełnosprawnościami. Żyjemy pełnią życia i cieszymy się, że możemy robić to, co po prostu lubimy”
podkreślały z uśmiechem laureatki. Ich obecność, głos i postawa były potwierdzeniem, że gdy spotykamy osoby, która kochają to, co robią, dzieje się coś naprawdę wyjątkowego.
- Kultura i sztuka: Agata Zakrzewska
- Działalność społeczna: Justyna Kucińska
- Sport: Aleksandra Rzeszutko
- Biznes: Agnieszka Gryczka
O Plebiscycie
Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Prezeska PFRON, Prezydent Bydgoszczy, Mazowsze Serce Polski, Prezydent m.st. Warszawy, Warszawska Rada Kobiet. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli na szczeblu lokalnym:
TVP3 Warszawa, portal Warszawa.pl, Przegląd Sieć lokalnych tygodników. Patronat medialny na szczeblu ogólnopolskim nad wydarzeniem objęli:
Program 3 Polskiego Radia i miesięcznik “Charaktery”. Celem tej inicjatywy było wyróżnianie kobiet z niepełnosprawnościami, które – z odwagą i determinacją – zmieniają swoje środowiska, inspirują otoczenie, budują mosty i przecierają szlaki innym.
Możliwość bycia częścią tego projektu oraz poznania tych kobiet była dla mnie prawdziwym zaszczytem. To osoby, które zachwycają pasją, siłą i sercem. Myślę, że ich historie inspirują – nie tylko studentów czy organizatorów, ale każdego, kto miał szansę je poznać.
– podkreśla Anna Lewandowska, dyrektorka ds. rozwoju Uniwersytetu WSB Merito Warszawa, członkini kapituły plebiscytu.
Laureatki Plebiscytu udowadniają swoimi działaniami, że niepełnosprawność nie definiuje marzeń ani możliwości. To co inspirujące, pasjonujące i co nas wszystkich motywuje do działania i realizacji celów, jest w nas samych i w naszych głowach. Takiej otwartości i pasji szczerze gratuluję naszym uczestniczkom.
podsumowuje Dobrosława Choryńska-Chudy, Kierownik Akademickiego Biura Karier oraz Pełnomocniczka Rektora Uniwersytetu Civitas ds. Osób z Niepełnosprawnościami na Uniwersytecie Civitas.